НАРОДНИЙ АНСАМБЛЬ НАРОДНОЇ ПІСНІ «РОЗМАРІЯ»

Керівник – заслужений працівник культури України Наталія Петій-Потапчук

Ансамбль був заснований у  1986 році професійним диригентом і композитором, фольклористом, заслуженим працівником культури України Михайлом Керецманом при Закарпатському обласному науково-методичному центрі народної творчості і культурно-освітньої роботи. 

«Розмарія» звабила таких прекрасних виконавців пісні, як заслужена артистка України Олена Поляк, Єва Крон, Михайло Кадар (нині покійний), Петро Кабака, Ігор Кравчук, Анжела Влад, Петро Горганюк, Віталій Чубаня, Тарас Сегляник, Олександр Безик, Олена і Володимир Короленки та інших. Яскравою особистістю з першого дня заснування колективу був народний музика-скрипаль Антон Кобаль (нині покійний). Чудова людина і прекрасний товариш, він полонив колектив своїм ставленням до народної пісні.

В основу творчих досягнень колективу ліг цікавий репертуар «Розмарії», підібраний у професійному ключі Михайлом Керецманом та братами Антоном та Василем Кобалями. Такі твори, як «Коломийки Ужанської долини», «Імпровізація на теми угорських народних  пісень», «Три трембіти» та «Ой на горі криниченька» В.Кобаля, «Червена ружа» В.Калинича та «За рікою хлопці косять», «Ой ти, мій миленький» в інтерпретації В.Калинюка, «Прала мила, прала» Т.Миговича, «Мала баба мужа» М.Керецмана, «Весільні мелодії Міжгірщини», «Весільні мелодії Приборжавщини», запропоновані Антоном та Василем Кобалями, «Розмарія» в аранжуванні і записові М.Керецмана, стали золотим фондом колективу.

Пізніше прийшли молоді виконавиці, які збагатили і розширили його репертуарну палітру. Це сестри Марія та Катерина Перечинські, Світлана Одокста, Еріка Дзямко, Оксана Штефан, Лідія Голінка.

Колектив був учасником обласних, всеукраїнських, міжнародних оглядів-конкурсів народної творчості, де неодноразово ставав лауреатом. Виступав із концертними програмами на фестивалях «Маковицька струна» (м.Бардейов), а також у містах Свидник, Камйонка, Сніна, селі Порачі, (Словацька Республіка).

З 2001 по 2004 рік колективом керував  заслужений артист України Сергій Барвік-Карпатський. Основою нової програми стали пісні та обробки закарпатських композиторів М.Попенка, В.Кобаля, П.Рака, С.Барвіка-Карпатського.

До складу «Розмарії» входили музиканти-професіонали з вищою освітою, котрі володіли грою на багатьох музичних інструментах та народною закарпатською манерою співу. Яскравими представниками вокальної групи були народна артистка України Клара Лабик та Тиберій Мигович,  інструментальної – Володимир Короленко (цимбали), Сергій Донець та Володимир Палій (скрипка). Останній раз у такому складі «Розмарія» виступила в Ужгороді у грудні 2004 року на творчому звіті майстрів мистецтв і художніх колективів Закарпатської області «Самоцвіти Срібної Землі».

Наступним керівником ансамблю була Тетяна Раховська.  

З 2007 року колективом керує талановитий диригент, заслужений працівник культури України  Наталія Петій-Потапчук. У 2007 році народний ансамбль народної пісні «Розмарія» став володарем золотої медалі у номінації «вокал» конкурсу-фестивалю виконавських мистецтв «Кубок Євразії», що проходив у м.Одеса. До речі, це був відбірковий тур на Всесвітньому конкурсі «Кубок Світу», що відбувається у м.Лос-Анджелес (США). У грудні 2009 року «Розмарія» успішно виступила на творчому звіті майстрів мистецтв і художніх колективів Закарпатської області «Дивосвіти Срібної Землі», що проходив на сцені Закарпатського обласного українського музично-драматичного театру. 

25 травня 2012 року народний ансамбль народної пісні «Розмарія» дав свій черговий концерт «В загороді розмарія», що відбувся в Закарпатському обласному академічному театрі ляльок «Бавка». У виконанні Степанюк Дарини, Квітослави Демидчук, Катерини Малош, Василини Голянич, Іванни Архій, Жанети Дьордяй прозвучали закарпатські народні пісні «Як я була мала», «Сіяла м маїран», «Гоя дьондя», «Благослов нам зілля», «Казала м ти, милий», «Червена хусточка над горов летіла», «Василю, Василю» й інші в обробці Павла Пинзеника, Федора Турянина та в аранжуванні Наталії Петій-Потапчук та декілька словацьких і чеських народних пісень.

Особливо тепло і з захопленням зал сприйняв пісні «Ой, на горі, горі Хмельовані» (слова та музика Василя Кобаля»), «Світку мій, Карпатський» (слова Петра Скунця, музика Петра Рака)  та народну пісню «В понеділок рано косились ме сіно» в обробці Василя Тацака, яку виконала чоловіча група ансамблю.

17 січня 2015 року «Розмарія» з театралізованим дійством та колядками успішно виступила на П’ятому обласному фестивалі «Коляди в Старому селі», який традиційно відбувається в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту.

Одними з найкращих ліків споконвіку вважалися добрі, щирі слова. А у поєднанні з чарівною мелодією вони творять дива, адже здатні зцілити зранені душі людей.  27 лютого «Розмарія» відвідала з благодійним концертом військовослужбовців, які перебували у зоні АТО, а нині лікуються та проходять реабілітацію у Мукачівському військовому госпіталі. Мета акції – допомогти бійцям подолати психологічний стрес, хоч на деякий час забути про важкі воєнні будні, жахи війни, сприяти відновленню фізичних і духовних сил та адаптації  до мирного життя. Учасниці «Розмарії» виконали низку закарпатських народних пісень. Зачарували своїми незвичайними голосами Мирослава Копинець та Василина Голянич.

Наша адреса
Закарпатський ООМЦК
вул. Волошина, 18
Ужгород, 880005+38(03122)34035 oomckuzh@gmail.com
Ми на мапі
Закарпатський обласний організаційно-методичний центр культури