Головна » Бібліотечка » Книги » Книги

Казки та легенди з-під Хустського замку»
01.11.2017, 17:32

У видавництві «Патент» вийшов друком новий об’ємний збірник «Казки та легенди з-під Хустського замку» (2016). Запис текстів, упорядкування, підготовку текстів та ґрунтовну вступну статтю здійснив відомий фольклорист, літературознавець, бібліограф, етнограф, мистецтвознавець, кандидат філологічних наук, заслужений діяч мистецтв України, академік Академії наук вищої освіти України Іван Хланта. Відповідальна за випуск директор Обласного організаційно-методичного центру культури Ганна Дрогальчук. За своєю науковою та дослідницькою значимістю, багатством віднайдених та оприлюднених скарбів народнопоетичної творчості згадана збірка належить до яскравих шедеврів українського фольклору і гідно поповнила як багатющий творчий ужинок автора, на рахунку якого понад 90 написаних, упорядкованих та опублікованих книг, так і живлющі джерела вітчизняної фольклористики.

До збірника увійшли кращі зразки народних казок усіх жанрових різновидів, зокрема, казки про тварин, героїко-фантастичні та соціально-побутові, а також легенди, перекази, бувальщини, небилиці, притчі, записані фольклористом ще в 1982 році у селі Бороняво на Хустщині від талановитого казкаря, пристрасного і дбайливого хранителя, знавця народної творчості, уродженця цього села Юрія Баняса (1932–1984).

Збірник «Казки та легенди з-під Хустського замку» яскраво ілюстрований малюнками художника Мирослава Аронця, збагачений авторськими примітками та словником маловживаних діалектних слів. Книга стане добрим посібником для учнів, педагогів, науковців, працівників культури, всіх шанувальників народнопоетичної творчості.

Категорія: Книги | Додав: oomckuzh
Переглядів: 112 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Наша адреса
Закарпатський ООМЦК
вул. Волошина, 18
Ужгород, 880005+38(03122)34035 oomckuzh@gmail.com
Ми на мапі
Закарпатський обласний організаційно-методичний центр культури