Головна » Бібліотечка » Книги » Книги

Народні та зразкові аматорські колективи
11.09.2017, 15:40

Cвого часу виникла ідея всесторонньо висвітлити діяльність закладів культури клубного типу Закарпатської області. Результатом роботи наприкінці 2012 року став вихід у світ першої книги – «Заклади культури клубного типу Закарпатської області у цифрах і фактах», у вересні 2013 року – другої – «Заклади культури клубного типу Закарпатської області. Посада – методист», а у березні 2014 року – третьої – «Заклади культури клубного типу Закарпатської області. Керівники».

Після того, як ми розповіли про працівників, які трудяться у галузі культури, і без яких неможливо уявити собі мистецьке життя краю, здавалося б можна було завершити серію видань, започаткованих у 2012 році. Однак перші три книги стали поштовхом для наступних проектів. Оскільки основним показником роботи будинків культури та клубів є діяльність клубних формувань, то назріла потреба розповісти і про народні та зразкові аматорські колективи, які плануємо подати у двох книгах. Уперше книжка, яку підготував Закарпатський обласний центр народної творчості, і у якій було подано 30 розповідей про колективи, побачила світ у 2000 році і мала назву «Овиди дивосвітів».

Згідно з Положенням про народний (зразковий) аматорський колектив (студію) закладів культури системи Міністерства культури України та закордонного українства, звання «народний» («зразковий») аматорський колектив (студія) присвоюється постійно діючому аматорському колективу, який творчо працює понад три роки, за активну творчу діяльність зі збереження, розвитку і пропаганди української культури як в Україні, так і за її межами шляхом підготовки та демонстрації творів відповідного виду мистецтва, за високий художній рівень та виконавську майстерність, активну навчально-виховну роботу серед учасників колективу, участь в організації дозвілля населення.

 Станом на перше вересня 2015 року в області нараховується 197 колективів, які мають звання «народний» («зразковий»). У книзі запропоновано 68 творчих довідок про колективи, які працюють при будинках культури і клубах. Кожен матеріал має свого автора, про якого можна довідатися з рубрики «Про авторів». Також подано список народних (зразкових) аматорських колективів, які існують при інших відомствах.

Матеріали подаються у чіткій послідовності. Відкривають книгу розповіді про колективи Обласного організаційно-методичного центру культури. Потім усе розташовано за адміністративним поділом – міста обласного підпорядкування та райони. Послідовність витримана за алфавітним порядком. Якщо є два і більше колективів, то вони розміщені за жанрами (у межах одного жанру – від великої форми до малої). Оскільки у місті Хуст немає будинку культури, а народні (зразкові) аматорські колективи належать до управління культури, молоді і спорту Хустської міської ради, ми вважали за потрібне також включити їх до книжки. Висловлюємо подяку усім, хто взяв участь у підготовці видання – начальникам міськрайвідділів культури, директорам районних (міських) будинків культури, завідувачам клубів та методистам.

Завантажити книгу «Заклади культури клубного типу Закарпатської області. Народні та зразкові аматорські колективи»
Категорія: Книги | Додав: oomckuzh
Переглядів: 282 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Наша адреса
Закарпатський ООМЦК
вул. Волошина, 18
Ужгород, 880005+38(03122)34035 oomckuzh@gmail.com
Ми на мапі
Закарпатський обласний організаційно-методичний центр культури