Головна » 2016 » Квітень » 8 » Іван Хланта зустрівся з творчою інтелігенцією Закарпаття
10:56
Іван Хланта зустрівся з творчою інтелігенцією Закарпаття

Наукові статті з літературознавства та фольклористики друкував у збірниках як в Україні, так і за кордоном. Його перу належать розвідки про життєвий і творчий шлях письменників Закарпаття та рецензії на їхні книги, а також збірники народнопоетичної творчості. Окремими виданнями вийшли написані та упорядковані ним понад 90 книг.  

Іван Хланта – досвідчений науковець. Його книги відзначаються жанровим багатством і розмаїтістю тематики, мають велике пізнавальне і виховне значення, здобули широку популярність у читача, дістали позитивну оцінку професійної критики. Вони потрібні у навчально-виховній роботі.

Зустріч із науковцем України, відомим далеко за її межами,  розпочалася із в’язанки закарпатських народних мелодій, які виконала директор Ужгородського районного будинку культури Леся Дубенко. Вона відзначила, що пишається  давнім  знайомством із Іваном Васильовичем і глибоко його поважає за подвижницьку роботу.

Хланта Вероніка, учениця Ужгородської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 6 імені Василя Ґренджі-Донського, продекламувала вірш «Від Копашнова, від отчого порога».

Естафету перейняла Ганна Дрогальчук, директор Обласного організаційно-методичного центру культури, яка ознайомила присутніх із творчим доробком фольклориста, відзначила, що надзвичайно цінним і багатющим внеском у скарбницю української фольклористики є зібрані та опубліковані ним народнопісенні твори. Також вказала на надзвичайну працездатність Івана Васильовича, побажала міцного здоров’я і здійснення усіх задумів.

Марія Жабляк, викладач Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, поділилася з присутніми враженнями про співпрацю з Іваном Хлантою.

Марія Стойка, викладач Ужгородського коледжу культури і мистецтв, відзначила важливість роботи науковця, зокрема як бібліографа, що своїми працями значною мірою допомагає молоді у вивченні творчості письменників Закарпаття.

Щире слово про Івана Хланту сказали й давній його товариш, громадський  діяч Іван Тегза та вчителі української мови і літератури Наталія Данканич із села Підгірне Іршавського району та Зінаїда Гасинець із села Нересниця Тячівського району.

На завершення фольклорист подарував усім присутнім свою книжку «Пісня над Карпатами» (1994) про Державний заслужений академічний Закарпатський народний хор. Нині це раритетне видання, яке не можна вже купити у вільному продажі.

Провела творчу зустріч заступник директора бібліотеки Тетяна Вудмаска.

Володимир МИШАНИЧ,
провідний методист
Обласного організаційно-методичного центру культури

 

Переглядів: 615 | Додав: oomckuzh | Рейтинг: 2.7/3
Всього коментарів: 0
avatar
Наша адреса
Закарпатський ООМЦК
вул. Волошина, 18
Ужгород, 880005+38(03122)34035 oomckuzh@gmail.com
Ми на мапі
Закарпатський обласний організаційно-методичний центр культури