Головна » 2016 » Травень » 27 » На відкритті виставки графічних робіт закарпатських митців у Пряшеві взяв участь Володимир Мишанич
17:11
На відкритті виставки графічних робіт закарпатських митців у Пряшеві взяв участь Володимир Мишанич

«Кожний портрет на виставці – це непроста історія життя, радість здобутків, біль втрат. Погляд, кожна зморшка, розкривають характер людини, її настрій, красномовно розповідають про її непростий життєвий шлях. В їхніх поглядах, зазвичай, безвихідь, сум, туга за всім тим, чого вже не повернути. Нерідко їм не вистачає простого спілкування, душевного тепла. Держава дала їм гідний притулок, але не може дати тепла. Це повинні робити ми. Саме з цією метою й була задумана й здійснена акція", – відзначив її організатор Міхал Іванцо на відкритті виставки.

Йому належить ідея створення галереї портретів бабусь і дідусів. Ще у 2006 році він запропонував відомому словацькому митцеві Юрію Кресилі намалювати портрети пацієнтів соціальної установи «Домівка в Карпатах» у Новоселиці. Тоді подія мала гучний суспільний резонанс.

Проект продовжили у 2011 та 2013 роках художники Закарпаття, які на запрошення пана Міхала відвідали установу, декілька днів спілкувались з стариками, творили їхні образи.

Виставка портретів відбулася за сприяння Союзу русинів-українців Словацької республіки та соціальної установи «Домівка в Карпатах» у Новоселиці в рамках співпраці з Обласним організаційно-методичним центром культури.

Володимир МИШАНИЧ,
провідний методист
Обласного організаційно-методичного центру культури

Переглядів: 282 | Додав: oomckuzh | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Наша адреса
Закарпатський ООМЦК
вул. Волошина, 18
Ужгород, 880005+38(03122)34035 oomckuzh@gmail.com
Ми на мапі
Закарпатський обласний організаційно-методичний центр культури