Головна » 2018 » Вересень » 19 » Ольга Толвай взяла участь у Всеукраїнському семінарі-практикумі
11:12
Ольга Толвай взяла участь у Всеукраїнському семінарі-практикумі

Завідувач відділу народної творчості та аматорського мистецтва Ольга Толвай взяла участь у Всеукраїнському семінарі-практикумі «Українське хореографічне мистецтво», який відбувся 13–14 вересня 2018 року в місті Затока Одеської області.

Навчання організувала і провела Національна хореографічна спілка України для голів обласних осередків, керівників хореографічних колективів з України та закордонного українства. Насичена, цікава і змістовна програма тримала у напрузі протягом двох днів.

Розпочав семінар-практикум та привітав усіх учасників голова Національної хореографічної спілки України, Герой України, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, професор, академік Мирослав Михайлович Вантух. Він звернув увагу на таку актуальну тему сьогодення, як «Збереження та розвиток народно-сценічного танцю регіонів України».

Після вступного слова розпочався круглий стіл на тему «Перспективи розвитку хореографічного мистецтва в Україні», під час якого дискутували щодо наступних дій спілчан та керівників хореографічних колективів, шляхів збереження народно-сценічного танцю, можливостей розвитку нового сучасного українського танцю.

Народний артист України Василь Петрович Коломієць провів майстер-клас на тему «Фрагменти постановочної роботи на основі базових рухів Центральної України» з вихованцями зразкового художнього колективу України ансамблю танцю «Сузір’я» (художній керівник – заслужений працівник культури України, відмінник освіти України Юхим Аркадійович Коган).

Наступного дня ранок почався чудовим майстер-класом «Методика викладання джаз-модерн танцю у хореографічних колективах», який провела молодий перспективний викладач хореографічної школи Одеського міського центру хореографічного мистецтва Катерина Курман. Нині вона навчається на курсі Раду Віталійовича Поклітару – лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України. Разом зі своїми вихованцями вона продемонструвала урок джаз-модерн танцю та звернула увагу на методику виконання вправ.

На майстер-класі «Віртуозна техніка українського народно-сценічного танцю» Василь Петрович Коломієць – народний артист України, поділився секретами, зокрема, як можна не підготовлену людину навчити виконувати жіночу та чоловічу віртуозну техніку. Менше, як за три хвилини, дівчинку навчив робити «Козу». Звернув увагу на постановку корпуса, рук та голови, які є запорукою правильного виконання жіночої та чоловічої віртуозної техніки. Особливу увагу приділив зупинці після виконання рухів. Зупинка повинна бути контрастною та безпечною. Ще одне важливе правило – це навчити тримати точку під час обертання, а найвища майстерність досягається, коли учень навчиться змінювати положення цієї точки, навчиться обходити перешкоди, змінювати напрям руху. Для цього є низка вправ, які продемонстрував Василь Петрович.

Під час підбиття підсумків Мирослав Михайлович Вантух звернув увагу учасників на те, що в кожний рух потрібно вкладати душу. Як казав український просвітитель-гуманіст, філософ, поет, педагог Григорій Сковорода: «Дерево без душі – це дрова, трава – сіно, людина – труп». Так і в танці. Рух без вкладання в нього душі – це просто рух, а не танець, хореографія. Він побажав усім учасникам міцного здоров’я, витримки та творчої наснаги. Також запросив усіх взяти участь у V Міжнародному фестивалі-конкурсі народної хореографії імені Героя України Мирослава Вантуха, який відбудеться у Львові 1–3 листопада 2018 року.

Ольга Толвай,
завідувач відділу народної творчості та аматорського мистецтва,
учасник семінару-практикуму

Переглядів: 462 | Додав: oomckuzh | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Наша адреса
Закарпатський ООМЦК
вул. Волошина, 18
Ужгород, 880005+38(03122)34035 oomckuzh@gmail.com
Ми на мапі
Закарпатський обласний організаційно-методичний центр культури