Головна » 2016 » Лютий » 25 » Побачила світ книга Василя Габорця «У вихорі життя»
20:24
Побачила світ книга Василя Габорця «У вихорі життя»

У першому розділі вірші про неспокійне, криваво-сіре, сюрреалістичне сьогодення України, про Майдан, війну, про любов і кохання, що сильніші від смерті і долають усі перешкоди на своєму шляху. Вони сповнені патріотизму, любові до рідної землі, матері України. Автор реалістично, без прикрас змальовує жахливі картини, щиро захоплюється мужністю і жертовністю борців за краще майбутнє Батьківщини. У його серці біль і скорбота за безвинно убієнних дітей, молодих хлопчаків і дівчат, які, нерідко, ще не пізнали кохання, віддають свої життя, іноді навіть не відаючи за кого, і за що... Вони стали жертвами брудних політичних ігор олігархату всього Світу. Поет переконаний, що всі, причетні до цієї війни, будуть обов’язково справедливо покарані, якщо не людським, то Божим судом. У вірші «Суд праведний» він пише: 

Та все ж вірю: настане хвилина –

Справедливість господня гряде,

Й оживе українська родина,

А бандитів суд праведний жде.

Василь Габорець чудово розуміє причини війни, знає хто і чому її розв’язав, але не говорить про це прямо, а тільки натякає нам, підводить до висновків. Автор свідомо не дає прямої відповіді на ці та інші актуальні нині питання, а спонукає нас до роздумів, дає можливість самостійно знайти на них відповідь, бо в непевний час живемо, на зламі епох, коли читати потрібно поміж рядків... До цього розділу також увійшли пейзажна та інтимна лірика, вірші на сакральну тематику тощо. Це такі твори, як «Наші предки», «Опришки», «Господній гнів», «Правда і кривда» та інші. Відзначу, що це найбільший розділ за об’ємом і найбагатший тематично.

У розділі «На хвилях почуттів» ліричні оповіді-замальовки природи рідного краю, що розкривають світосприйняття автора, світ його почуттів. Це такі вірші, як «Казковий край», «Бабине літо», «Зима над Ужем» та інші. Там також знайдемо інтимну та філософську лірику. 

Третій розділ «Особистості»  присвячений видатним митцям Закарпаття: художникам, композиторам, хореографам, артистам, а також відомим ученим, письменникам. Йдеться про Йосипа Бокшая, Адальберта Ерделі, Василя Свиду, Михайла Томчанія, Юрія Шкробинця, Клару Балог, Миколу Попенка та інших. Багатьох письменник знав особисто.

У четвертий розділ увійшли культурологічні статті про життя і творчість відомих науковців, діячів культури краю, про їхній внесок у  культуру. Зокрема про науковця, фольклориста Івана Хланту, культуролога Михайла Митровку, музиканта Віктора Шостака, співаків Клару Лабик,  Петра Матія, музиканта Михайла Петрушевського та інших митців. У цій збірці поезія Василя Габорця загалом має яскраве соціально-політичне забарвлення – це роздуми про сенс життя Людини, про наше історичне минуле, епоху, в якій нам випало жити. 

Поет добре володіє технікою віршування, підпорядковуючи форму змістові, його поетична мова образна і багата.

Володимир МИШАНИЧ,
провідний методист
Обласного організаційно-методичного центру культури

 

Переглядів: 543 | Додав: oomckuzh | Рейтинг: 3.3/3
Всього коментарів: 0
avatar
Наша адреса
Закарпатський ООМЦК
вул. Волошина, 18
Ужгород, 880005



+38(03122)34035 oomckuzh@gmail.com
Ми на мапі
Закарпатський обласний організаційно-методичний центр культури