Головна » 2017 » Листопад » 18 » В Ужгороді представили роботи учасників «Карпатського бієнале»
12:08
В Ужгороді представили роботи учасників «Карпатського бієнале»

У четвер, 16 листопада, у виставковому залі Закарпатського музею народної архітектури та побуту відкрилася ІХ Міжнародна виставка «Карпатське бієнале–2017» графіки дітей та молоді.

 До експозиції ввійшло понад двісті робіт вихованців дитячих шкіл мистецтв Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії та України – країн, які об’єднують Карпати. А це діти та молодь від шести до двадцяти років. Закарпатську область гідно репрезентували учні Ужгородської дитячої школи мистецтв (директор Наталія Громова) та  Мукачівської дитячої художньої школи ім. Міхая Мункачі (директор Сергій Кіреєв). Ці навчальні заклади черговий раз підтвердили свою високу репутацію. Без сумніву, вони найкращі в бласті.

До слова, Гулінська Тетяна з Мукачева отримала почесну відзнаку  конкурсу, що влітку відбувся у місті Гуменне (Словацька Республіка). Роботи ужгородців теж не залишилися непоміченими. Грамоти управління культури Закарпатської облдержадміністрації отримали Дідо Андрій та Горощак Олександра – вихованці талановитого педагога Олександра Сидорука.

Дитячі роботи надзвичайно цікаві й оригінальні, виконані в різноманітних техніках графіки. Вражає їхнє технічне розмаїття, професіоналізм виконання, що робить честь їхнім учителям і свідчить про чудову матеріально-технічну базу шкіл та їхню підтримку з боку держави. Витвори дітей розкривають дитячі душі, допомагають краще і глибше зрозуміти їхню психологію, світогляд. Цікаво порівняти твори дітей із різних країн. За словами Олександра Сидорука, який має чималий досвід роботи з дітьми, їх об’єднує позитивне сприйняття світу, відкритість і безтурботність.

Відзначу, що роботи учнів із України вирізняються своєю тематикою, яка  тісно пов’язана з фольклором, історією країни, нашого краю.

Учасників виставки та всіх присутніх музичною композицією «Чарівна скрипка» привітав вокальний дует Ужгородського музичного коледжу імені Д. Є. Задора.

Ініціатором та організатором  виставки виступив Обласний організаційно-методичний центр культури (директор Ганна Дрогальчук) за сприяння Закарпатської обласної державної адміністрації, управління культури Закарпатської облдержадміністрації  та Закарпатського музею народної архітектури та побуту.

Виставка триватиме до 12 грудня.

Володимир Мишанич,
провідний методист Обласного організаційно-методичного центру культури

 

Переглядів: 87 | Додав: oomckuzh | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Наша адреса
Закарпатський ООМЦК
вул. Волошина, 18
Ужгород, 880005+38(03122)34035 oomckuzh@gmail.com
Ми на мапі
Закарпатський обласний організаційно-методичний центр культури