Головна » 2018 » Травень » 11 » Відбувся концерт до Дня пам’яті та примирення
11:21
Відбувся концерт до Дня пам’яті та примирення

8 травня на площі Театральній в Ужгороді відбувся концерт до Дня пам’яті та примирення. Перед початком присутні вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні хвилиною мовчання. Кількагодинне дійство містянам і гостям обласного центру подарували артисти Закарпатської обласної філармонії, художні колективи Ужгородського міського центру  дозвілля – будинку культури та Заслужений академічний Закарпатський народний хор.

 У Другій світовій війні українці воювали у семи арміях світу: Червоній армії, Українській Повстанській Армії (УПА), Війську польському, Французьких, Британських, Канадських збройних силах та армії США. Це був найкривавіший глобальний конфлікт, під час якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей. Прямі людські втрати України становлять близько 8–10 млн осіб.

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович зазначив: «Друга світова війна відкрила руйнівну силу обох тоталітарних режимів – нацистського та комуністичного. Всім відомі злочини нацистів на окупованих територіях України (масові вбивства полоненних, Голокост, розстріли мирного населення, спалення сіл).

Тривалий час замовчувалися численні злочини комуністичного режиму на нашій землі. Серед яких – розстріли політичних в’язнів у Західній Україні в червні-липні 1941 року, знищення центру Києва восени 1941 року; підрив Дніпрогесу, використання непідготовлених, нашвидкоруч мобілізованих вояків.

8 травня – в день коли завершилася Друга світова війна у Європі, важливо вшанувати усіх її жертв і наголосити, що такі трагедії ніколи не повинні повторитися. Про це нагадує наш символ – червоний мак та гасло «Ніколи знову».

З 2014 року національним символом пам’яті українців, загиблих у Другій світовій війні, є європейський та традиційний український знак – червоний мак.

Дизайн символу «мак пам’яті» розроблено за ініціативи УІНП та Національної телекомпанії України. Його автор – харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.

Переглядів: 49 | Додав: oomckuzh | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Наша адреса
Закарпатський ООМЦК
вул. Волошина, 18
Ужгород, 880005+38(03122)34035 oomckuzh@gmail.com
Ми на мапі
Закарпатський обласний організаційно-методичний центр культури